Nova Band po raz drugi w “Lizardzie”

Ostatni koncert w tym roku za nami. Po 12 miesiącach intensywnej pracy ponownie zagraliśmy na scenie toruńskiego Klubu Lizard King. Dzisiejszy wpis to także znakomita okazja na zrobienie krótkiego podsumowania tegorocznego sezonu artystycznego.

Piątkowy koncert w Klubie Lizard King – podobnie jak w roku ubiegłym – przyciągnął grubo ponad setkę fanów. Co cieszy jeszcze bardziej, na sali pojawiły się także osoby przypadkowe, które – jak podkreślały nam po występie – znakomicie bawiły się przy muzyce w naszym wykonaniu. Największą laurkę tego roku podarowała nam jednak znakomita publiczność, która od pierwszych dźwięków zgromadziła się pod sceną wspierając wspólnym śpiewem, tańcem oraz brawami, za co już z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

Wobec tak wspaniałego supportu nie pozostaliśmy dłużni, serwując publiczności kawałek Iggy’ego Pop’a “The Passenger”. Kolejną niespodzianką był “Zegarmistrz Światła Purpurowy” – tym razem w  zupełnie innej aranżacji.

Grudniowy koncert wyróżniły na tle pozostałych tegorocznych występów zmiany w składzie. Pierwszą z nich stanowi dołączenie na stałe do zespołu saksofonisty Adama Bisagi, który zadebiutował gościnnie w Katowicach. Na scenie ponownie pojawił się także “as z rękawa” (przyp. Tomek Zawadzki) – Wojciech Szubierajski, który zagrał na akordeonie “Baranka”. W zespole swój “pierwszy raz” zaliczył Jerzy Durbacz – kolega zza biurka Tomka Nowackiego, wspomagając oba saxy trąbką. Zrobił to na tyle dobrze, że powiększył nasz stały skład zespołu do 8 osób!

Występ w “Lizardzie” był dla nas swego rodzaju sprawdzianem. Po ubiegłorocznym grudniowym koncercie wzięliśmy sobie do serca wszelkie uwagi i porady dotyczące poprawy brzmień i naszego wizerunku scenicznego. Obecny na koncercie specjalista od organizacji koncertów pochwalił nas za duże postępy. W obliczu takich komentarzy zamierzamy konsekwentnie przeć przed siebie, rozwijając repertuar i wypracowując swój własny, niepowtarzalny styl.

Do zobaczenia w sezonie 2017!

PS. W zakładce Galeria znajdziecie zdjęcia z ostatniego koncertu. Link: http://nova-band.ntsa.pl/galeria/