Koncert Nova Band podczas Pikniku Rodzinnego Nova Trading

Za nami drugi koncert Nova Band. Wystąpiliśmy dla ponad 550-osobowej publiczności! Koncert odbył się 29 sierpnia 2015 podczas Pikniku Rodzinnego Nova Trading w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena-Toruń. Przed występem zagęściliśmy próby, aby przygotować kilka nowych kawałków. Mamy nadzieję, że się podobało. Zaglądajcie na zakładkę Galeria i Wideo – wkrótce zamieścimy tam zdjęcia i filmy z koncertu.

Podczas Pikniku wykonaliśmy dziesięć utworów:

  • Ten o Tobie film – utwór napisany przez Tadeusza Nalepę. Trafił on na płytę “Numero Uno” – album studyjny Tadeusza Nalepy nagrany z grupą Dżem, wydany w 1988 roku. Było to czas winyli – więc był to kawałek pierwszy na stronie “A” 🙂
  • Black Magic Woman – kawałek jednoznacznie kojarzony z Santaną i to już od lat 70-tych! Ale autorem jest Peter Green. Utwór napisany w 1968 roku zagrał jako pierwszy Fleet Wood Mac. W wolnym tłumaczeniu CYGANCZEKA 🙂
  • Zegarmistrz Światła Purpurowy  – utwór Tadeusza Woźniaka z 1972 roku. Natomiast słowa piosenki napisał poeta, malarz i filozof Bogdan Chorążuk. Zegarmistrz to alegoria śmierci, światło to ludzkie życie.
  • Wonderful Tonight – ballada skomponowana przez Eric’a Claptona w 1977 kiedy trafiła na płytę “SLOWHAND”. Utwór traktuje o Pattie Boyd (angielskiej modelce), która była pierwszą żoną Georrg’a Harrisona i co ciekawe Erica Clapton’a!
  • Hoochie Coochie Man – standard bluesowy z 1954 roku napisany przez kontrabasistę Muddy Waters’a => Willy Dixona. Jest to klasyczny Blues Chicago’wski. Kawałek odnosi się do Afro-Amerykańskiej magii „hoodo”.
  • Roadhouse Blues – bluesowo-rockowy numer zespołu The Doors z płyty Morrison Hotel. Roadhouse Blues był pierwszym wydanym singlem z albumu Morrison Hotel w 1970 roku.
  • Rockin’ in the Free World – jest kawałkiem skomponowanym przez Neil’a Young’a. Trafił on w 1989 roku na album “Freedom”. Jest to bardzo energetyczny numer i co ciekawe brzmi rewelacyjnie w wersji zarówno elektrycznej, jak i akustycznej.
  • Sweet Child O’ Mine – ballada rockowa grupy Guns N’ Roses. Pochodzi ona z debiutanckiego albumu zespołu, “Appetite for Destruction” z 1987. „Sweet Child O’ Mine” jest pierwszym singlem Guns N’ Roses, który dotarł na pierwsze miejsce rankingu Billboard Hot 100. Słowa napisane zostały przez wokalistę Axla, którego inspiracją była jego własna dziewczyna.
  • You shook me all night long – singel grupy muzycznej AC/DC, pochodzący z albumu studyjnego Back in Black, wydanego w 1980 roku. Jej tekst opowiada o kobiecie, która wstrząsała całą noc.
  • Idź precz – utwór zespołu Perfect z albumu UNU – 1982 rok.