Koncert Nova Band w Jaworznie

Podczas imprezy jubileuszowej Nova Trading w Jaworznie, która odbyła się 30 maja 2015r., miał miejsce pierwszy występ zespołu Nova Band.

Na profesjonalnej scenie – z odpowiednim nagłośnieniem, oświetleniem, ekranem w tle, animowaną grafiką, dymami itp. – zagraliśmy sześć utworów, w tym dwa na bis:

– Black Magic Woman – utwór jednoznacznie kojarzony z Santaną i to już od lat 70-tych(!), ale autorem jest Peter Green.
– Ten o Tobie film – utwór napisany przez Tadeusza Nalepę. Trafił on na płytę “Numero Uno” – album studyjny Tadeusza Nalepy nagrany z grupą Dżem, wydany w 1988 roku.
– Wonderful Tonight – ballada skomponowana przez Eric’a Claptona. Utwór pochodzi z płyty “SLOWHAND” wydanej w 1977r. Traktuje o Pattie Boyd (angielskiej modelce), która była pierwszą żoną Georrg’a Harrisona i co ciekawe Erica Clapton’a!
– Roadhouse Blues  – bluesowo-rockowa piosenka The Doors wydana na płycie „Morrison Hotel” w 1970r.
– Rockin’ in the Free World – utwór skomponowany przez Neil’a Young’a. Trafił  w 1989 roku na album “Freedom”.
– Sweet Child O’ Mine – ballada rockowa grupy Guns N’ Roses. Pochodzi z debiutanckiego albumu zespołu, “Appetite for Destruction” z 1987. „Sweet Child O’ Mine” jest pierwszym singlem Guns N’ Roses, który dotarł na 1. miejsce rankingu Billboard Hot 100. Słowa napisane zostały przez wokalistę Axla, dla którego inspiracją była jego dziewczyna.

Na koncercie Nova Band obecnych było ponad 200 osób – jak na pierwszy raz to całkiem duża publiczność, ale też i duży stres… Jednak już od pierwszych taktów mogliśmy liczyć na sympatię widzów, za co ogromne dzięki!

Następny występ Nova Band planowany jest na 29 sierpnia 2015 podczas Pikniku Rodzinnego Nova Trading. Zagramy wtedy też zupełnie nowe kawałki. Do zobaczenia!