Pierwsza płyta Nova Band!

Już jest! Pierwsza nasza płyta!

Tytuł płyty: „1”. Znalazło się na niej 8 utworów – w tym 7 coverów oraz pierwszy nasz własny kawałek pt. „Nova Blues”, skomponowany specjalnie dla nas.

Kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia był Mateusz Kurek – znany toruński muzyk, kompozytor, aranżer, mentor i przyjaciel zespołu.

Nagrania odbywały się w październiku 2019 r. w Happy Light Studio w Toruniu. Okładkę opracował Jarek Pawlicki z Pneuma Studio, grafik o dużym doświadczeniu w projektowaniu materiałów reklamowych dla wielu zespołów.

„1” to podsumowanie pewnego etapu naszej działalności muzycznej. To zamknięcie okresu nauki, szukania drogi, kształtowania umiejętności osiągania kompromisów, godzenia gustów, poznawania siebie nawzajem w różnych, czasami niełatwych sytuacjach.

„Nova Blues” to otwarcie kolejnej karty w historii zespołu. Jest to prosty, skoczny kawałek, z przymrużeniem oka i dużym dystansem do siebie, prezentujący zespół jako „kapelę zakładową”. Usłyszycie w nim w solówkach: Dudiego grającego na gitarze elektrycznej, Adama na saksofonie tenorowym, Jurka na trąbce, Magdę w ciepłym brzmieniu jej saksofonu altowego, Sławka na gitarze elektrycznej (tu dopiero słychać co mu w duszy gra… – ostry, ciężki rock ! 😉

Tekst piosenki został napisany przez Jacka Gesska, toruńskiego artystę, spontanicznie, gdy dowiedział się o istnieniu Nova Band – fenomenie, jakim jest firmowy zespół muzyczny! To rzadkość na rynku muzycznym 🙂

Mamy nadzieję, że utwór ten wspólnie wykonamy z Wami na kolejnym koncercie. Oby wkrótce!


Na nowej stronie internetowej Mateusza Kurka w Aktualnościach na dole tej strony znajdziecie fragmenty wszystkich utworów z płyty Nova Band:

https://www.q-rek.com/

Jeżeli chcielibyście otrzymać bezpłatny egzemplarz płyty, prosimy o kontakt z naszym Fanklubem: band.fanklub@ntsa.pl